KURUMSAL

YAMAN PLASTİK, tüm dünyada sıfır atık politikalarının en önemli ayaklarından biri olan ve hızla gelişim gösteren Geri Dönüşüm ve Plastik Ambalaj Sektörlerinde Ham Madde, Plastik Levha ve Tek Kullanımlık Termoformik Ürünlerin üretimini yaparak hizmet veren genç bir firmadır.

1966’dan bu yana Türk sanayi ve ekonomisine değer katmakta olan YAMAN LİMİTED ŞİRKETİ tarafından hayata geçen firma 2010 yılında kurulmuş ve ilk faaliyetlerini geri dönüşüm sektörü üzerine gerçekleştirmiştir. 10 yıl boyunca geri dönüşümden elde edilen kaliteli ham maddeyi plastik sektörüne kazandırarak üretim yapmış ve kapasitesiyle beraber büyüyen hedefleri neticesinde 2020 yılında Plastik Ambalaj sektörüne geçiş sağlanmıştır.

YAMAN PLASTİK Üretim Tesisleri, Antalya Organize Sanayi Bölgesinde toplamda 12000 m2’lik açık alan ve 6500 m2’lik kapalı alan üzerine konumlandırılmıştır. Kuruluşundan bu yana geri dönüştürülmüş kaliteli ham madde ve ürünü elde etmeyi prensip edinmiştir.

54 yıllık güçlü geçmişi ve deneyimini “yenilik anlayışı” ile birleştiren YAMAN PLASTİK, uyguladığı politikalar, profesyonel kadrosu ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ile yeni ve büyük hedeflere doğru hızla ilerlemektedir.

DÜNYANIN GELECEĞİNE YATIRIM YAPIYORUZ diyerek, yaptığı işin küresel boyuttaki önemine vurgu yapmakta ve sanayici kimliği ile Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu teknolojik altyapısı güçlü tesislerinden biri olarak ülke ekonomisi ve sektör hedeflerine hizmet etmekten onur duymaktadır.